POLSKA: Wprowadzona zostaje nowa konstytucja tzw. kwietniowa – ostateczne utrwalenie systemu autorytarnego. Umiera Józef Piłsudski. O władzę zaczynają rywalizować przejmuje marszałek Rydz-Śmigły i prezydent Mościcki. Ożywienie w gospodarce.
POZNAŃ: Otwarcie fabryki kosmetyków „Pebeco” (obecnie Beiersdorf-Lechia) na Zawadach. Jednocześnie powstaje przyfabryczne osiedle bloków-galeriowców.
HARCERSTWO: Odbywa się Zlot XXV-lecia Harcerstwa Polskiego w Spale pod patronatem prezydenta RP Ignacego Mościckiego.
2 PDH w marszu ze sztandarami, rok 1935.
(fot. z książki „85 rocznica 2 PDH” - wyd. Krąg Seniorów 2 PDH, Poznań 1998)
W roku 1935 10 PDHek wskutek rozwoju liczebnego zostaje podzielona na 10A (drużynowa Izabela Pokładecka) i 10B (Pelagia Walkowiak).
26 PDH im. H. Sienkiewicza wraz z Kołem Przyjaciół Harcerzy - rok 1935. Dobrze widoczny sztandar drużyny, zachowany do dziś.
29 V - 2 VI 1935 - w Kobylepolu odbywa się zlot Hufca Poznań-Powiat. 8 DH odpowiada za ustawienie namiotu komendy zlotu.
10-25 VII 1935 - w Zlocie Jubileuszowym w Spale uczestniczy 10 instruktorów i harcerzy 2 PDH, w tym phm. Marian Pokładecki i Tadeusz Adamczak. Phm. Pokładecki jest szefem magazynu materiałów pędnych podobozu VIII (Chorągwi Wielkopolskiej i gości z Czechosłowacji). Zdjęcia ze Zlotu można obejrzeć na naszej witrynie.
Obóz 2 PDH w Łopuchówku.
Obóz wędrowny 3 PDH (Katowice - Kraków - Zakopane)
Obóz 10 PDHek nad morzem w Pucku: „Było trochę kłopotu - nie ze strony dziewcząt, ale marynarzy, którzy po prostu narzucali sie ze swoim towarzystwem”. (ze wspomnień J. Stasiewskiej-Laurentowskiej o drużynie).
Obóz 26 PDH w Niepruszewie koło Buku
2 PDH wydaje serię pocztówek o tematyce skautowej.
26 PDH urządza dwudniowy obóz pokazowy przy ulicy Krańcowej. Drużynowym 26 PDH zostaje Kazimierz Gajewski.
Również w 1935 powstaje kolejna drużyna na terenie prawobrzeżnego Poznania - 32 PDH im. Władysława Łokietka w Antoninku. Drużynowym jest Ryszard Baumgart.